תשמישי קדושה

קלפי מזוזות

הידעת?    מצוות המזוזה בעיקרה היא קביעת המזוזות בפתחי הבית והחדרים שבו (להוציא חדרי שירות מפאת כבוד המזוזה). בתוך בית המזוזה מגולגלת יריעת קלף ועליה כתובות שני פרשיות: "שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד" וכן פרשת 'והיה אם שמוע' ( שניהם מתוך חומש דברים), כאשר את המזוזה קובעים במסמרים או בדרך אחרת על משקוף הדלת.
אין הלכה הקובעת את גודל המזוזות ולכן ניתן למצוא מזוזות בגדלים שונים, כאשר הנפוצות ביותר הינם בגדלים של 15 ו-12 ס"מ.

כחלק משרותי בית הכנסת אנו מציעים בדיקות תקופתיות למזוזות (ע"י סופרי סת"ם מוסמכים). לפרטים נוספים צרו קשר עם הגבאי

כתיבת והכנת תפילין

התפילין היא מצווה חשובה ויקרה ומכונים בזוהר הקדוש "כתר", ולכן כאשר קונים תפילין חשוב להשיג תפילין מהודרות וכשרות. ארבע פרשיות התפילין כתובות על קלף של בהמה טהורה, בדיו שחור המיוחד לכך, על ידי סופר סת"ם מומחה וירא שמים, הפרשיות צריכות להיכתב מתוך כוונת "לשם קיום מצוות תפילין", וצריכים לדקדק בכתיבתן כמו שמדקדקים בכתיבת ספר תורה. בתי התפילין עשויים מעור בהמה גסה או דקה ועוברים תהליך ייצור מורכב וייחודי שאורך זמן רב

אפשרויות לבדיקות תפילין והכנתם בכל השלבים ממומחי וסופרי הסת"ם של המכון​

מבחר ספרי תורה

ספרי תורה הם לא כמו ספרים רגילים – ספר תורה הוא ספר הכתוב בכתב אשורית על קלף, כלומר דף העשוי מעור בהמה טבעי ומגולגל על גבי מוט עשוי עץ הנקרא 'עץ חיים'.ספר תורה אינו 'מוצר מדף' והמזמין ספר תורה נעשה חלק פעיל מהתהליך, לאחר בחירת הסגנון והכתב הרצוי הוא מקבל עדכונים שוטפים על התהליך, בהתחלת הכתיבה ובהמשך בהתקדמות והצפי לסיום. אצלנו במכון, יש את כל השירותים הנצרכים להזמנת ספר תורה שהכי מתאים לכם, כולל מערך תיקונים והגהות מהאיכותיים ביותר ואפשרויות תשלום נוחות. אנו מציעים גם מבחר מגוון של אביזרים נלווים כגון בתים לספרי תורה ספרדיים, מעילים ועצי חיים לספרים אשכנזים, רימונים פרוכות ועוד אין הלכה הקובעת את גודל המזוזות ולכן ניתן למצוא מזוזות בגדלים שונים, כאשר הנפוצות ביותר הינם בגדלים של 15 ו-12 ס"מ.

מגילות ואומנות יהודית

מגילת אסתר היא אחת מחמשת המגילות שמוזכרת בכתובים. את המגילה אנו קוראים בימי פורים כחלק ממצוות היום שקבעו לנו חז"ל. מגילת אסתר כתובה בכל הנוסחים ובכל קהילה וקהילה המגילה נקראת על פי הנוסח המקובל. אנו מציעים מגילת אסתר בכתב ספרדי – עדות המזרח, ומגילת אסתר בכתב אשכנזי,  כמו כן ניתן להזמין בהזמנה אישית מגילה מאוירת וגם מגילה בכתב האר"י, או מהמבחר הגדול של בתים למגילות ובכל הסוגים – בתי מגילה מעץ, בית מגילה מהודר, בית מגילה מעור ואפילו בית מגילה מציפוי כסף.

Translate »
דילוג לתוכן